Cashback – na czym to polega?

Artykuł poradnikowy

Z usługi zwrotu gotówki możesz skorzystać od chwili aktywacji swojej karty. Pobrana kwota pomniejszy bezgotówkowy limit karty, a bank nie ustawi żadnych innych limitów na tę usługę. Obie transakcje są autoryzowane w ramach jednej transakcji i odejmowane z naszego konta w ramach jednej transakcji.

Na czym polega cashback? Dla kogo jest najkorzystniejszy?

Krótko mówiąc, cashback obejmuje jednorazową wypłatę gotówki przy płatności kartą. Jednak ze względu na pewne ograniczenia dotyczące posiadaczy kart, nie możesz wypłacić żadnej kwoty, którą chcesz zwrócić w formie gotówki. W większości sytuacji jesteśmy przyzwyczajeni do płacenia kartą. Nie ma znaczenia, czy kupujesz kartę fitness, czy wydajesz ją w piekarni – nasza karta jest zawsze w portfelu.

Jednak w wielu miejscach sprzedawcy nie zapewniają płatności kartą kredytową lub wymagają minimalnej kwoty zrealizowanego zamówienia. W związku z czym, jeżeli chcesz założyć tego typu usługę musisz liczyć się z faktem, że powinieneś posiadać jedną z dwóch kart płatniczych wymienionych poniżej:

  • Visa,
  • MasterCard.

Lista punktów usługowych oferujących opcje cash back po pierwsze jest długa, a po drugie wynosi przeszło 64 000. Logo zwrotu gotówki Visa lub MasterCard jest wyświetlane w punktach sprzedaży, gdzie świadczą przedstawianą usługę. Zwykle na wystawie sklepu, w drzwiach lub przy kasie.

Cashback, czyli sprawdzona funkcjonalność karty

Z funkcji cash back mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i korporacyjni. Oczywiście, o ile ich bank świadczy tę usługę i posiada kartę płatniczą Visa, ewentualnie Mastercard bądź Maestro. W zdecydowanej większości banków można także użyć karty debetowej, aby uzyskać dostęp do tej funkcji, ale niektóre instytucje finansowe zezwalają również na korzystanie z kart przedpłaconych lub obciążeniowych w celu zwrotu gotówki.

Przed dokonaniem płatności prosimy o poinformowanie sprzedającego o zamiarze wypłacenia pieniędzy i podanie wypłaconej kwoty. Jest to ważne, ponieważ nie jest konieczne zapewnienie punktu obsługi dla usługi cash back, aby zachować rezerwę gotówki wyłącznie na ten cel. Jest to istotne, ponieważ jeśli kasjer nie posiada wystarczającej ilości pieniędzy, kasjer nie zapłaci nam żądanych środków. W przypadku wypłaty realizujemy następujące kroki:

  • wpisujemy kwotę,
  • potwierdzamy indywidualnym kodem PIN,
  • w niektórych przypadkach wymagany jest podpis na wydruku.

Forma zbliżeniowa – czym się wyróżnia?

W tym miejscu warto wspomnieć o ciekawej innowacji, jaką jest bezdotykowy zwrot gotówki. Do tej pory tylko dwie instytucje (Bank Pekao i IT Card Company) wdrożyły tę funkcję, ta ostatnia posiada własną sieć terminali obsługiwaną pod marką Planet Pay. Usługa ta pozwala na wypłatę gotówki z kasy sklepu bez konieczności wkładania karty do terminala i potwierdzania transakcji kodem PIN. Niestety tak na prawdę, z cashbacku zbliżeniowego można skorzystać jedynie na terminalach POS, które są zarządzane poprzez wspomniane instytucje.

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076