Czy masz cechy charakteru dobrego inwestora?

Artykuł poradnikowy

Rynek obligacji jest bardzo niestabilny. Jedni potrafią dorobić się wielkiego majątku, a inni stracić wszystko. Od czego zależy sukces? To tylko łut szczęścia? A może coś więcej? Przedstawiamy cechy charakteru dobrego inwestora, sprawdź czy też Ty je masz.

Czy masz cechy charakteru dobrego inwestora?

Na początku zastanówmy się czy istnieją jakieś cechy osobowościowe, które mogą decydować o tym, że jest się dobrym inwestorem. Z całą pewnością są. Tylko czy to są cechy nabyte czy wrodzone? Tak jak w każdej dyscyplinie życia, kultury czy sportu, jedni rodzą się z pewnym talentem i predyspozycjami do osiągnięcia sukcesu, inni nie. Podobnie jest w świecie finansów i inwestycji. Pewne cechy osobowości się po prostu ma od urodzenia, a inni ich nie posiadają. To jednak nie skreśla ich od razu. Jeśli czujesz, że nie masz talentu do inwestowania, a jednak chcesz rozpocząć przygodę z obligacjami, zawsze możesz ciężko pracować. Najpierw jednak musisz wiedzieć nad czym. 

Cecha pierwsza – Zdyscyplinowanie

Dobry inwestor musi być pewny swoich postanowień i zawsze trzymać się z góry założonego planu. Emocje i pieniądze to złe połączenie. Czasami to właśnie konsekwencja w działaniu decyduje o sukcesie. Zauważ, że rynek finansowy jest zmienny, jednego dnia ceny obligacji idą w dół, tylko po to, aby następnego być na znacznie wyższym poziomie. Jeśli nie jesteś zdyscyplinowany, masz szczęście. Tę cechę możesz w sobie wypracować. Dyscyplina przyda się też w każdej dziennie życia.

Cecha druga – Wytrwałość

Czasem jedno niepowodzenie sprawia, że tracimy zapał do dalszego działania. Tak nie postępuje dobry inwestor. On wie, że liczy się całokształt i ogólny bilans finansowy, a drobne potknięcia zdarzają się często. Historia nie raz pokazała, że wielu inwestorów światowej klasy, traciło swoje fortuny tylko po to, aby w przyszłości podwoić to co mieli wcześniej. Wytrwałość i zapał w dążeniu do celu jest więc cechą godną człowieka sukcesu.

Cecha trzecia – Charyzma

Dar przekonywania i umiejętność negocjacji to rzeczy niezwykle ważne w biznesie. Praktycznie, biznes nie istniałby, gdyby właśnie nie negocjacja. Dzięki charyzmie można znacznie powiększyć swoje szanse na sukces. Jest to też cecha bardzo pomocna w codziennym życiu.

Cecha czwarta – Kreatywność

Kreatywność wbrew pozorom, nie jest cechą, która przydaje się tylko artystom. Dobry inwestor powinien mieć sto pomysłów na godzinę, co do tego jak pomnożyć swój kapitał. Powinien też myśleć z wyprzedzeniem i dostrzegać okazji na zysk, tam gdzie nie widzą jej inni.

To oczywiście nie wszystkie cechy charakteru dobrego inwestora. Osobowość nie sprawi też od razu, że staniesz się milionerem, potrzebny będzie do tego jeszcze odpowiedni kapitał na inwestycje oraz wiedza ekonomiczna. Oczywiście jeśli nie masz czasu na samodzielne inwestowanie, zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnego biura maklerskiego, które skutecznie zainwestuje Twój kapitał, na przykład w obligacje skarbowe.

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076