Darmowe wtyczki dla WordPressa, które zwiększą jego funkcjonalność

Artykuł poradnikowy

Masz już gotową stronę internetową i teraz możesz zacząć przyciągać klientów. A co będzie za rok? Dwa lata? 10 lat? Twoja strona może rozwijać się wraz z Tobą, Twoim biznesem i potrzebami rynku. Wszystko dlatego, że WordPress to najpopularniejszy system CMS, który dodatkowo jest darmowy i ma otwartą architekturę. Wpływa to na to, że różni twórcy z całego świata wciąż go rozwijają i tworzą nowe dodatki. Poznaj te najlepsze!

Zakładasz stronę WWW? Postaw na system WordPress z możliwością prostej modyfikacji

Wyobraź sobie przykładowy scenariusz – otwierasz swój biznes i potrzebujesz swojej wizytówki w sieci. Piszesz zatem to firmy i specjalisty, który Ci ją stworzy. Pamiętaj od razu, że potrzebujesz witryny, którą cały czas możesz rozwijać. Idealnym wyborem będzie strona na popularnym systemie do zarządzania treścią – WordPressie.

Dlaczego strona na WordPressie będzie najlepsza? To świetne rozwiązanie dla firm z sektora małych i średnich firm, a przede wszystkim dla osób, które szukają oszczędności. Najważniejszą zaletą witryn opartych o system WP jest to, że można je dowolnie i łatwo rozbudowywać. Nie potrzebujesz do tego nawet dodatkowych funduszy, ponieważ większa część dodatków do WordPressa posiada darmowe licencje.

Darmowe wtyczki dla WordPress

Popularne pluginy, z którym możesz korzystać to m.in.:

  • Redirection – dodatek, dzięki któremu ustawisz przekierowania 301 w przypadku zmiany adresów URL do artykułów lub podstron. Przez to osoby odwiedzające Twoją witrynę nie trafią na nigdy na błąd 404. Wtyczka ta pomaga również w pozycjonowaniu.
  • Jetpack by WordPress.com – wielofunkcyjna wtyczka, która dodaje wiele nowych możliwości, które sprawią, że dodawanie produktów, wpisów na bloga, zdjęć i innych treści, będzie jeszcze łatwiejsze.
  • WP Google Maps – ta wtyczka służy do umieszczenia mapy z Google Maps na Twojej stronie internetowej. Dzięki niej pokażesz swoim klientom, gdzie znajduje się Twoja firma.
  • Simple Lightbox – to wtyczka, która rozszerza funkcjonalność galerii, m.in. poprzez dodanie przycisku ze strzałkami po bokach do nawigacji pomiędzy obrazami. 

 

Jeszcze więcej funkcji, dzięki płatnym rozszerzeniom

Zamawiasz stronę WWW u specjalisty i dostajesz w pełni funkcjonalną stronę WWW, którą dodatkowo możesz zmienić i powiększyć, dzięki darmowym rozszerzeniom. Czy nie brzmi wspaniale? Niektóre dodatki mają jednak więcej możliwości niż ich darmowe odpowiedniki. Jeśli chcesz, możesz je dokupić i jeszcze bardziej rozszerzyć funkcje swojej witryny. Możesz skorzystać z takich pluginów jak:

  • Welcome Mat – rozszerzenie, które ułatwi Ci budowę bazy adresów e-mail poprzez swego rodzaju wyskakujące okno.
  • CoSchedule – kalendarz, który usprawni Twoje działania. Dodatek szczególnie spodoba się blogerom!
  • Relevanssi – rozszerzona, które zwiększy możliwości wyszukiwarki. Wbudowana wyszukiwarka w systemie WordPress pozostawia wiele do życzenia. Można ją jednak usprawnić, dzięki pluginowi Relevanssi.

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076