Jak wybrać właściwe etykiety termotransferowe do drukarek?

Należy przede wszystkim wiedzieć, jakimi parametrami powinny cechować się produkowane przez nas etykiety. Nie ma przy tym znaczenia to, czy rozpoczynamy własną działalność gospodarczą, czy też znaleźliśmy pracę w magazynie. Etykiety termotransferowe znajdują zastosowanie w wielu różnych miejscach.

 

Czym powinny się charakteryzować idealne etykiety termotransferowe?

Duże znaczenie ma rodzaj taśmy termotransferowej, na której należy umieścić etykiety przed wprowadzeniem ich do specjalistycznej drukarki. Bez tego typu urządzenia niemożliwe jest zadrukowanie etykiety. Nie ma przy tym znaczenia rodzaj nadruku – napisy, symbole, czy też kody kreskowe – o wiele ważniejszy jest rodzaj materiału, na który chcemy nanieść taki nadruk.

W sklepach można znaleźć bardzo wiele różnych typów etykiet. Zanim zdecydujemy się na jakiś zakup, musimy wiedzieć, w jakich warunkach nasze etykiety będą musiały funkcjonować. Czy planujemy nakleić je w miejscu wystawionym na działanie wody? W takim razie nie obejdziemy się bez etykietek cechujących się wysoką odpornością na wodę. Warto także zainwestować w modele odporne na ścieranie oraz działanie promieni UV. Specjalne etykietki termiczna poradzą sobie niezależnie od temperatury powietrza. Właśnie dlatego przydają się podczas oznaczania produktów przechowywanych w chłodniach.

 

Wymiary powszechnie używanych etykietach

Wszystko zależy od wymiarów powierzchni, na którą planujemy nakleić etykietkę. Należy tak ją dobrać, aby przede wszystkim była widoczna. W sklepach powszechnie sprzedawane są etykiety termotransferowe, których szerokość wynosi od 6 do 36 mm. Oczywiście szerokość to nie jedyny istotny parametr.

Nie bez znaczenia jest długość kalki termotransferowej i tym samym, długość produkowanych etykietek. Zazwyczaj drukuje się duże ilości etykietek. Z tego względu najlepiej zaopatrzyć się w taśmę termotransferową o długości 4 lub nawet 8 m. Gdy ustalimy optymalny wymiary etykietki, pozostaje dobrać odpowiedni kolor. Powinien on przyciągać uwagę i skutecznie wyróżniać etykietki od powierzchni, do której zostały przyklejone. Możemy kupić modele przezroczyste lub z pełnym tłem. Przed zakupem warto uwzględnić kolor powierzchni, na której zamierzamy stosować nasze etykietki.

Etykiet samoprzylepnych można używać podczas nadawania paczek i listów, aby umożliwić skuteczną rejestrację przesyłki w systemie informatycznym. Z tego samego powodu, etykiety termotransferowe do drukarek są przydatne dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż internetową lub posiadających dużych rozmiarów magazyn. Bez tego rodzaju etykietek niemal niemożliwe jest efektywne zarządzanie magazynowanymi oraz wysyłanymi towarami. Tego typu etykietki przydają się również podczas tworzenia kodów kreskowych oraz symboli bezpieczeństwa. Dostaniesz je w sklepie Ribbon TTR.

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

Fanpage

Śledź najnowsze informacje na naszym fanpage . Regularnie dodajemy nowe poradniki i najlepszych specjalistów z każdej branży.