Kantory kryptowalut – czym są i jak działają?

Artykuł poradnikowy

Kantory kryptowalut to miejsca, w jakich można zrobić błyskawiczne przepływy walut standardowych i cyfrowych. Zakup oraz sprzedaż liczbowych kapitałów to jedne z głównych funkcji jakie wykonywane są przez przedsiębiorców w ramach funkcjonowania kantorów. W przeciwieństwie do normalnych transakcji pomiędzy klientami, kantor w odróżnieniu od giełdy stanowi pewną oraz skuteczną postać handlu. Sprawdzi się idealnie w wypadku debiutantów, jak również fachowych graczy. Kantory wykorzystują określone typy finansowe, zgodnie z którymi to operator serwisu ustala aktualny kurs jednostki oraz – co za tym idzie – zarabia przede wszystkim na rozbieżności między ceną nabycia oraz sprzedaży (spreadem). W efekcie wykorzystania takiego typu, końcowy koszt wymiany jest widoczny już w czasie sprzedaży.

Kantor kryptowalut czym właściwie jest?

Kantory Bitcoina zapewniają zarówno sprzedaż, jak również zakup kryptowalut. Działają one niezwykle ponadto do klasycznych kantorów walut fiat. Mamy zatem kurs sprzedaży, po jakim można kupić dane kryptowaluty i kurs nabycia, po jakim można je odsprzedać. Kantory różnią się od giełdy tym, że z drugiej strony znajduje się operator kantoru, natomiast nie inny klient.

Kantory kryptowalut działają online oraz każdy klient może mieć do nich dostęp. Należałoby z nich korzystać przede wszystkim wówczas, gdy zależy nam na czasie oraz w przeciągu kilkunastu minut pragniemy kupić daną ilość konkretnej kryptowaluty.

W Polsce mamy dostęp do wszelkich międzynarodowych kantorów handlujących kryptowalutami. Niejednokrotnie rejestrowane są one za granicą jedynie dlatego, żeby zapobiec nadmiernym wydatkom w naszym kraju. Mamy prawo jednakże prawnie z nich korzystać.

Od czego zależą wartości kryptowalut?

Kursy kryptowalut regulowane są przez wolny sektor, a ich definiowana jest przez otwarte sprzedaże na giełdach kryptowalutowych. Dzieje się to analogicznie do sposobu, w jaki wartości akcji oraz złota są determinowane przez sprzedaż na giełdzie.

Rozbieżności między kantorem natomiast giełdą kryptowalut

Prostota to największa wartość kantorów kryptowalut. Nie musimy znać oraz rozumieć pełnej owej magii połączonej z orderbookiem, typami zleceń, diagramami. Opisujemy jaką ilość jednostki pragniemy zakupić bądź sprzedać i już. Badamy jaka jest minimalna wartość transakcji natomiast jaka optymalna, do owego dostosowujemy postać transferu finansowego oraz jego cenę. System jest identyczny jak w kantorze wymieniającym standardowe waluty (dolary, euro, franki). Dla osoby niedoświadczonej jest to niezwykle znacząca wartość, kantory mają łatwy oraz niezwykle przejrzysty interfejs, automatyczne wyjścia, nic nie odwraca uwagi oraz nie obciąża ilością danych.

Cena to największa bolączka kantorów krypto. W kantorze uiścimy blisko 2% więcej aniżeli gdybyśmy się zdecydowali na zakup na giełdzie. Wynika to zwłaszcza z faktu, że to posiadacz kantoru wyznacza kursy kryptowalut oraz zarabia na rozbieżności między wartością zakupu natomiast wartością sprzedaży. Owa rozbieżność, więc spread, to podstawowy dochód operatora kantoru, lecz nie jedyny. Należy pamiętać, iż ponadto wpłaty oraz wypłaty środków otoczone są zwykle małą prowizją. Wartości zmieniają się intensywnie – co parę sekund występuje aktualizacja.

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076