Modny płaszcz męski? Zobacz, jak go wybrać?

Artykuł poradnikowy

Męski płaszcz jest idealnym ubraniem każdego mężczyzny w okresie jesiennym i zimowym, ale nie tylko. Ubranie to można także założyć wiosenną porą, kiedy jeszcze pogoda jest zmienna.

Wybieramy idealny płaszcz męski

Płaszcz męski oczywiście powinien być dopasowany do sylwetki danej osoby. Także rodzaj materiału, z którego zrobiony jest płaszcz, jest istotnym elementem tego ubrania. Płaszcz męski to oczywiście również klasa, styl. Osoby noszące i lubiące płaszcze są także modne i podążają za trendy. Modny płaszcz męski to nieodzowny element każdego prawdziwego i dojrzałego mężczyzny. Warto mieć to ubranie w swojej garderobie. To kluczowy element zimowego ubioru i nie tylko.

Na rynku jest wiele dostępnych męskich płaszczów. Możemy wybierać w wielu fasonach. Kiedyś płaszcze męskie nie miały aż tylu różnorodnych modeli do wyboru przez mężczyzn jak dzisiaj. Możemy wybrać modne płaszcze i wygodne w formie parek lub też płaszcze przeciwdeszczowe, a także te eleganckie. Każdy model płaszczu dopasujemy do zmieniającej się pogody. Na przykład w chłodne dni odpowiednim ubraniem tego typu będą typowe zimowe płaszcze męskie, natomiast w cieplejsze dni odpowiednie będą płaszcze przejściowe.

Jaki płaszcz męski wybrać?

Jaki płaszcz wybrać ? Mamy wiele możliwości. Poniżej postaram się opisać, czym należy się kierować podczas wyboru płaszczu męskiego.

Przede wszystkim powinniśmy podczas zakupu naszego płaszczu kierować się takimi cechami jak:

  • Odpowiednia długość płaszcza – Wiosną oczywiście wybierzemy krótszy model. Tutaj przede wszystkim sama długość płaszcza męskiego powinna być dobrana według wzrostu danej osoby. Płaszcz taki powinien maksymalnie sięgać do kolan.
  • Czy płaszcz jest w wersji jednorzędowej, czy dwurzędowej? – Jeżeli chcielibyśmy ukryć zbędne kilogramy, wtedy warto postawić na płaszcz w wersji jednorzędowej. Wysmuklą one naszą sylwetkę. Natomiast dwurzędowe płaszcze będą dobrze prezentować się na osobach o szczupłej sylwetce i w ten sposób dodadzą kilku kilogramów. Osoba wybierająca do swojej garderoby dwurzędowy płaszcz, która posiada sylwetkę szczupłą, doda w ten sposób swojej posturze masywniejszy charakter.
  • Z jakiego materiał jest uszyty płaszcz? – Płaszcz najlepiej wybierać z materiałów naturalnych, przede wszystkim z wełny. Taki płaszcz pozwala termicznie dostosować się do naszego ciała w  mroźne jak i cieplejsze dni oraz prezentuje się bardzo elegancko. Płaszcze wykonane ze sztucznych materiałów przepuszczają powietrze, co powoduje, że nasza skóra bardziej się poci oraz jest podatna na podrażnienia. Są także mniej eleganckie niż te wykonane z wełny.
  • Jaki kolor ma płaszcz? – Najpopularniejsze i dobrze prezentujące się płaszcze męskie są najczęściej w kolorach brązu, czerni niż też szarości. Wśród tych kolorów króluje czerń. Czerń pasuje prawie do wszystkiego. Jest po prostu uniwersalnym kolorem. Oczywiście inne kolory płaszczów będą świetnie wyglądać jeżeli chcemy się bardziej wyróżnić z tłumu. Tutaj przemyślana stylizacja będzie idealna dla takich kolorów jak czerwony, zielony czy żółty.

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076