Odchudzanie a suplementy diety

Artykuł poradnikowy

Otyłość to jeden z najbardziej palących problemów współczesnego świata. Boryka się z nią wiele osób różnej płci, w różnym wieku oraz rozmaitej narodowości. Ze zbędnymi kilogramami walczy większość społeczeństw w Ameryce i Europie Zachodniej, a walka ta wbrew pozorom wcale nie jest prosta. W obecnych czasach, kiedy to media szeroko promują kult młodego, zdrowego, pięknego, a nade wszystko szczupłego ciała, dążenie do uzyskania zgrabnej sylwetki stanowi obowiązek każdego, kto chce się dobrze czuć we własnym ciele.

Odżywki na odchudzanie – co wybrać?

Z pewnością i Ty zaliczasz się do tych osób. Jeśli tak rzeczywiście jest powinieneś poza odpowiednim zbilansowaniem diety oraz podejmowaniem regularnych ćwiczeń fizycznych rozważyć także przyjmowanie określonych specyfików, wspomagających proces odchudzania.

W walce z nadwagą bardziej lub mniej skutecznie wspierają nas różne suplementy diety. Zażywanie L-karnityny przeciwdziała także powstawaniu chorób krążenia, wspierając również ich leczenie. Inne odżywki na odchudzanie stanowią kombinację pewnych substancji o właściwościach lipotropowych czy termogenicznych. Sprzyjają one redukowaniu ilości tłuszczów w organizmie, opóźniając równocześnie odczucie zmęczenia. Specyfiki termogeniczne pozwalają na szybkie spalanie kalorii, podobne właściwości odchudzające wykazują zresztą również lipotropy.

Co istotne, tego rodzaju preparaty zazwyczaj nie dostarczają organizmowi zbędnych kalorii, nie zawierają one bowiem ani tłuszczów, ani węglowodanów. Wiele z tych specyfików wpływa bardzo korzystnie na stan zdrowia osoby je zażywającej, dzięki nim bowiem spada poziom złego cholesterolu we krwi, a także usprawnia się funkcjonowanie wątroby i jelit. Preparaty odchudzające wyposażone są jedynie w naturalne składniki, dzięki czemu mamy pewność, że przyjmując te specyfiki, nie faszerujemy się nadmiernie chemią.

Białko podczas odchudzania jako zabezpieczenie przed utratą mięśni

Jeśli się odchudzasz, musisz mieć świadomość, że tak bardzo upragniona przez Ciebie „utrata” powinna dotyczyć wyłącznie tłuszczów zgromadzonych w tkance tłuszczowej. Z kolei, aby zapobiec utracie mięśni, należy przyjmować jak największą ilość białka. Trzeba czym prędzej zerwać z błędnym przekonaniem o tym, że białko przyczynia się do wzrostu wagi poprzez przyrost masy mięśniowej.

Główna istota prawidłowo przeprowadzonego procesu odchudzania sprowadza się jednak do uzyskania specyficznej sytuacji, zwanej ujemnym bilansem energetycznym. Polega to na „zmuszeniu” organizmu do wydatkowania energii zmagazynowanej w tkance tłuszczowej na skutek braku przyjmowania produktów bogatych w węglowodany i tłuszcz. Szacuje się, że osoba, która pragnie się odchudzić, powinna w swojej diecie przyjmować około 30% białka. W diecie redukcyjnej białko przyspiesza metabolizm nawet o 1/4, dzięki czemu organizm w naturalny sposób traci na wadzę. Mięsnie można regularnie odżywiać, zażywając preparaty proteinowe, zaopatrzone w białko sojowe. Przyspieszają one przyrost tzw. suchej masy mięśni, przyspieszając tempo ich regeneracji.   

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076