Portfele kryptowalut – czym są, do czego służą, jakie są rodzaje i jak działają?

Artykuł poradnikowy

Portfel jest miejscem służącym do gromadzenia kryptowalut. Co więcej – za jego pomocą można również robić transakcje przesyłania oraz odbierania kryptowalut. Dla poszczególnych wadą portfeli internetowych jest brak mobilności, korzystać z nich można jedynie na laptopie na jakim portfel został przyłączony. Portfele dostępne na urządzenia przenośne pozwolą na korzystanie z kryptowalut za pomocą telefonów komórkowych oraz tabletów.                                                                           

Czym są oraz jak funkcjonują portfele kryptowalut?

W portfelu kryptowalut mogą być zlokalizowane tylko informacje cyfrowe zarejestrowane w kalendarzowej bazie tzw. łańcuchu bloków. Należy też zaznaczyć, że każda robiona transakcja musi być zatwierdzona kluczem prywatnym. Wszystkie osoby, które znają klucz prywatny mają swobodny dostęp do nadawanych mu kryptowalut. Portfel kryptowalut, w jakim moglibyśmy trzymać wszelkie coiny, nie istnieje. Niewątpliwie takie wyjście byłoby bardzo praktyczne, jednakże jest to niezwykle ciężkie do wykonania, choćby ze względów technologicznych.

Portfele kryptowalut sprzętowe            

W sprawie finansów nie ma miejsca na nieświadome oraz kiepskie wyjścia. Portfele sprzętowe to najdoskonalszy dobór dla rozważnych oraz szanujących własne zasoby pieniężne osób. Praktyczne trzymanie kryptowalut jest wzbogacone o wysoki poziom ochrony. Cechą portfeli sprzętowych jest oderwanie kluczy prywatnych od słabych zabezpieczeń narzędzi, jakie funkcjonują w środowisku online. Mówiąc bezpośrednio, wszelkie klucze oraz hasła dostępu są dobrze chronione przed kradzieżą.                         

Omawiane portfele składają prywatne klucze w środowisku offline, natomiast zatem zupełnie je eliminują ze środowiska internetu. Ważne jest to, że chociażby w wypadku podłączenia portfela sprzętowego do laptopa bądź innego narzędzia działającego w sieci, informacje zostaną niedostępne dla postronnych osób. Doskonała ochrona to również wytrzymałość na infekcje sprzętu rodzaju malware.

Portfele online na kryptowaluty

Są to portfele, jakie możemy zbudować zapisując się na specjalistycznych stronach internetowych. Są to zwykle giełdy kryptowalut, jakie proponują też stworzenie własnego portfela, natomiast również sprofilowane strony, jak na przykład Blockchain.info. Z portfela online można korzystać z każdego miejsca na świecie, logując się z każdego urządzenia. Ogromnym mankamentem takich portfeli jest to, że klucze prywatne też są trzymane w Internecie. W portfelach online nie poleca się trzymać ogromnej ilości własnych środków, ponieważ w praktyce, korzystając z takiego portfela, powierzamy własne środki osobom trzecim. Znaczy to, że w wypadku włamania się na stronę lub także zdradzie któregoś z pracowników konkretnej firmy, jesteśmy narażeni na stratę własnych środków.

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076