Sposoby na reklamowanie swojego bloga

Artykuł poradnikowy

Prowadzenie swojego bloga może dawać dużo radości i satysfakcji, jeśli znajdziemy czytelników, którym zamieszczane treści będą się podobać. Na blogu można nawet zarabiać, a także promować nim swoją stronę internetową i firmę. Aby jednak mogło to być możliwe i skuteczne, trzeba zadbać o promocję bloga. Sukces może przyjść tylko wtedy, jeśli blog zyska dużo czytelników i stanie się popularny. 

Co zrobić, aby nasz blog czytało jak najwięcej osób? Poznaj podstawowe zasady SEO

Samo prowadzenie bloga nie zapewni nam czytelników, nawet jeżeli będziemy publikować wartościowe treści. Bez ciężkiej pracy polegającej na promowaniu bloga, ludzie nie będą o nim wiedzieć. Bez odpowiednich zabiegów nasz blog na początku będzie w wyszukiwarce prawdopodobnie na bardzo odległych pozycjach. Natomiast ludzie najczęściej wchodzą na strony, które znajdują się na pierwszej stronie wyszukiwarki.

Jeśli chcemy wygenerować ruch na blogu pochodzący z wyszukiwarki Google, trzeba zadbać o to, aby jak najszybciej znaleźć się na najwyższych pozycjach. Prowadzi do tego szereg działań. Po pierwsze treści na blogu muszą być wartościowe pod względem merytorycznym, bez błędów. Nie mogą być zbyt krótkie, najlepiej między 350 a 700 słów.

Powinny mieć chwytliwy tytuł i nagłówki. Ważne jest odpowiednie rozmieszczenie słów kluczowych, na które chcemy dany wpis pozycjonować. Dobrze jest do każdego postu zamieścić atrakcyjne zdjęcia. Ważne jest też, aby pisać regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu.

Warto też stosować linkowanie wewnętrzne, czyli w konkretnych postach umieszczać link do innego własnego wpisu. Takie działania z czasem zapewnią lepszą pozycję w wyszukiwarce. Niezależnie od tego warto zadbać o to, aby pozyskiwać czytelników z innych źródeł. 

W jaki sposób promować własny blog?

Jeśli nasz blog wciąż jeszcze nie znajduje się na zadowalającej pozycji w wyszukiwarce, trzeba pozyskiwać czytelników innymi metodami. Dobrym sposobem jest odwiedzanie innych blogów i zostawianie komentarza. Inni blogerzy z pewnością się odwdzięczą i odwiedzą naszego bloga, przeczytają nasze wpisy i zrewanżują się komentarzem, na który warto odpowiedzieć.

Jeśli czytelnicy widzą, że bloger udziela odpowiedzi na komentarze, mają pewność, że angażuje się i zależy mu na opinii innych ludzi. Dobrym posunięciem będzie też promowanie bloga w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter i innych. Warto też udzielać się na bliskich tematyce naszego bloga forach. Dodatkowych czytelników może przynieść umieszczenie informacji o blogu w katalogach. Możemy też skorzystać z opcji płatnych i reklamować się przez Google Ads i Facebook Ads. Można też umieszczać gościnne, lub sponsorowane wpisy na innych blogach. 

Powyżej opisane możliwości promowania własnego bloga wymagają dużego zaangażowania od blogera. Są jednak konieczne jeśli chce się osiągnąć dużą oglądalność i pozyskać stałych czytelników. Warto jednak to robić, ponieważ w ten sposób blog będzie się rozwijał i szybko zyska popularność. A o to przecież chodzi. 

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076