Niska jakość wody to kłopot, z którymi często borykają się osoby posiadające domy i mieszkania w większych aglomeracjach miejskich. Zanieczyszczona i twarda woda jest nie tylko groźna dla ludzkiego zdrowia, ale może również prowadzić do uszkodzenia sprzętu AGD (na przykład pralki czy też zmywarki). Istnieje jednak kilka urządzeń i sposobów, dzięki którym wodę można zmiękczyć i oczyścić. Warto zapoznać się z dostępnymi opcjami.

 

Sprzęt do uzdatniania wody – ile potrzeba miejsca?

Dawniejsze systemy i urządzenia do zmiękczania oraz uzdatniania wody potrzebowały sporej ilości miejsca. Na szczęście technika rozwinęła się i dzisiaj wystarczy zaledwie 1 metr sześcienny, aby móc zainstalować sprzęt zmiękczający i oczyszczający wodę. W związku z tym wystarczy mała szafka, miejsce pod blatem lub wydzielony kawałek łazienki. Istnieją też specjalistyczne systemy uzdatniania wody, które montuje się na bateriach albo bezpośrednio w rurach. Działają one bardzo wydajnie i nie marnują cennej przestrzeni w małych domach oraz mieszkaniach.

 

Na jakie rozwiązanie warto zwrócić uwagę?

Istnieje wiele typów urządzeń, które służą do skutecznego uzdatniania wody. Przy wyborze należy kierować się problemem, którego chcemy się pozbyć i efektami końcowymi, jakie chcemy osiągnąć. W niektórych miejscach potrzebne będą zmiękczacze wody, natomiast w innych o wiele większe znaczenie będą mieć urządzenia oczyszczające. Dobrze więc zapoznać się z dostępnymi opcjami i ich najważniejszymi cechami oraz zastosowaniami.

 

Urządzenia bazujące na odwróconej osmozie

Proces odwróconej osmozy działa w niskiej temperaturze i nie zużywa dużej ilości energii. Dzięki urządzeniom bazującym na odwróconej osmozie można uzyskać następujące rezultaty:

  • oczyszczanie wody,
  • odsalanie,
  • filtrowanie,
  • odzyskiwanie minerałów,
  • kontrola stężenia składników w produktach spożywczych.

Sprzęt taki działa na bazie membran z octanu celulozy radzących sobie z temperaturami od 13 do 30 stopni Celsjusza. Woda przepływa przez jedną lub wiele barier zapewniających wysoką skuteczność.

 

Sprzęt zmiękczający wodę

Urządzenia tego rodzaju cieszą się niesłabnącą popularnością od dłuższego czasu. Zaleca się je stosować w miejscach, w których problemem jest twarda woda. Zmiękczacze nie tylko wpływają na jakość i smak wody, ale również oddziałują korzystnie na sprzęt AGD, do którego będzie docierać woda wyższej jakości. Działanie tego sprzętu polega na przepływie wody przez zbiornik z żywicą, w którym jest ona oczyszczana. Następnie trafia ona do solanki, w której nasycana jest jonami wapnia i magnezu.

 

Filtry montowane na rurach

Są to nowoczesne urządzenia stosowane najczęściej w kuchniach, w których dostęp do instalacji jest zwykle nieograniczony. Nie zajmują one wiele miejsca. W zależności od wkładu mogą one oczyszczać lub zmiękczać wodę. Istotną sprawą jest jednak regularna wymiana wkładów, aby zapewnić skuteczne działanie takich urządzeń. Profesjonalne rozwiązania dla domu i biura znajdziesz w firmie MK Uzdatnianie Wody.

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076