Własny biznes – jak być bardziej wydajnym?

Artykuł poradnikowy

Efektywne działania są potrzebne każdemu – pracownikowi oraz człowiekowi biznesu. Własna firma musi być dobrze zaplanowana, solidnie przygotowana i sensowna. Zanim zdecydujemy się na założenie firmy musimy spisać sobie katalog wszelkich działań związanych z rejestracją firmy oraz jej uruchomieniem, poprzez siedzibę firmy oraz strategię promocyjną i strategię zdobycia odbiorców naszych usług czy też nabywców naszych produktów. Jeśli nie usiądziemy i nie spiszemy wszystkich działań jedno po drugim to skażemy się na porażkę oraz działanie bez planu, sensu oraz celu. 

Efektywność jest kluczem do sukcesu

Prowadzenie własnej firmy nie jest łatwe – jeśli działamy jednoosobowo to na nas spoczywa cała odpowiedzialność oraz wszystkie czynności. Zapewne wynajęte zostanie biuro rachunkowe do obsługi finansowej, a informatyk zaprojektuje naszą stronę internetową, lecz pozostałe rzeczy będziemy robić samodzielnie. Nie jest to łatwa sytuacja, jednak zatrudniając pracowników bierzemy za nich odpowiedzialność – a ich los, pracę, zarobki i składki emerytalne.

Odpowiedzialność jest duża, a przychody niewielkie – przynajmniej na początku. Biznesmen musi motywować siebie do działania, nie może spocząć na laurach, jego zadaniem jest walka o przychody oraz zdobycie pewnego sektora rynku. Takie są zasady i tak trzeba postępować.

Wydajność osiąga się planując – im lepiej planujemy działania, tym większe prawdopodobieństwo osiągnięcia celu. Jeśli wiemy dokładnie w którym kierunku podążamy to nasza szansa na sukces jest spora. Jeśli nie mamy celu, misji firmy oraz jej strategii to będziemy błądzić jak dziecko we mgle. Dobrze jest planować ile godzin dziennie poświęcimy na prowadzenie firmy, jak będziemy działać, nakreślić sobie wizję działania firmy na rok, dwa, trzy. Wszystko to pozwoli dobrze uporządkować nasze biznesowe życie.

Dobrze jest dywersyfikować działalność, czyli np. wpisać kilka dziedzin firmowej aktywności i realizować dwa-trzy działania, np. tworzyć strony internetowe, pozycjonować je i aktualizować, a do tego prowadzić działanie dodatkowe takie, jak własny sklep internetowy. Jeśli w jednej dziedzinie będzie nam trudniej, to w innych powinno być lepiej. 

Coach pomoże biznesmenowi?

Jeśli mamy problemy z koncentracją na pracy, wstawaniem o określonej porze, realizacją zamierzeń to powinniśmy znaleźć coacha i przepracować z nim nasze problemy. Jest to sposób na funkcjonowanie efektywne, porządne i zamierzone.

Niejedna osoba dzięki coachowi działa dobrze i skutecznie. Coach pomaga przez pewien czas, trzeba spotykać się z nim przez kilka miesięcy, by nauczyć się planować i panować nad swoim życiem zawodowym oraz prywatnym. Wydatek na coacha to dobra inwestycja, dlatego nie należy żałować pieniędzy na taki cel. Aby zarobić trzeba przecież zainwestować – rozwój to najlepsza z możliwych inwestycja. 

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076