Zdjęcia jako narzędzia sprzedaży

Artykuł poradnikowy

Zdjęcia są ważnym elementem sprzedaży, ponieważ klienci zainteresowani danymi produktami najpierw wybierają je oczami. Aby produkt był naprawdę wyróżniający się od pierwszej wizyty klienta w naszym sklepie internetowym, musi przede wszystkim posiadać ładną, profesjonalną grafikę produktu. Specjaliści, którzy zajmują się reklamą, bardzo dobrze są przygotowani i wiedzą, że estetyka produktu to ważny element podczas jego reklamowania w sieci internetowej i nie tylko. Oprócz estetyki liczy się tu także jak najlepsze ukazanie danej rzeczy w świetle reflektorów. Potem takie zdjęcie idealnie oddaje walory elementów danego produktu.

Jak wykorzystać zdjęcia do podniesienia sprzedaży ?

Jak uzyskać najlepsze efekty reklamowanych produktów wykorzystując narzędzia sprzedaży takie jak zdjęcia? O tym postaram się napisać poniżej w dalszej części tego artykułu. Przede wszystkim zadajemy sobie pytanie skąd wziąć odpowiednie zdjęcia, które będą idealnie odzwierciedlać nasze produkty, które oferujemy? 

Możemy skorzystać z profesjonalnej firmy fotograficznej, która ma już spore doświadczenie w fotografowaniu różnych produktów, które potem są wykorzystywane do poniesienia sprzedaży, zwiększenia obrotów danej firmy, a przede wszystkim także do jak najlepszego zareklamowania tych produktów w sieci.

Głównie w dzisiejszych czasach większość sklepów internetowych oferuje swoje towary za pośrednictwem internetu. Ludzie, widząc profesjonalne zdjęcie danej rzeczy, którą właśnie chcą nabyć, łatwiej i pewniej podejmują decyzje na zakup tego produktu. Pamiętajmy jednak, że korzystanie z profesjonalnych usług fotografa może kosztować nas znaczną ilość pieniędzy. Dlatego też możemy pomyśleć o tańszym rozwiązaniu i zakupić interesujące nas zdjęcie z serwisów internetowych, które oferują tego rodzaju usługi. Istnieją też serwisy oferujące zdjęcia za darmo w celach komercyjnych (Creative Commons Zero – czyli CC0). W ostatnich czasach jest ich coraz to więcej. Posiadają dobre jakościowo zdjęcia.

Czy firmy potrzebują mieć piękne zdjęcia swoich produktów?

Dana osoba, która wchodzi na stronę internetową, gdzie są oferowane produkty, zawsze najpierw wzrokowo ocenia wygląd strony internetowej i rzucające się od razu produkty. „Czyli tak jak nas widzą, tak nasz piszą” – ta maksyma wciąż jest na topie i tak pewnie już zostanie. Naukowo zostało udowodnione, że ludzie głównie wykorzystują wzrok do ocenianie produktów, rzeczy, towarów. Jest to dominujący zmysł każdego człowieka. Dlatego zawsze zainteresują nas najpierw te produkty, które są atrakcyjnie wizualnie.

Specjaliści, którzy edytują zdjęcia, dobrze wiedzą jak zmieniać i modyfikować produkty w swoich programach graficznych, by stworzyć atrakcyjne i piękne zdjęcia. Takie zdjęcie, mogą być potem wykorzystywane przez marketingowców, ale i nie tylko.

Dobre zdjęcia z pewnością nie tylko będą profesjonalnie prezentować twoje produkty w e-sklepach, ale także zainteresują czytelników przeglądających twój blog czy też stronę wizytową twojej firmy w internecie.

Jeśli masz pytania lub chcesz rozpocząć współpracę to skontaktuj się z nami!

Reklama w Internecie

Dodaj swoją firmę do katalogu I-BAZA FIRM, umieść ogłoszenia, poradniki blogowe i zacznij zdobywać nowych klientów w Internecie!

* w cenie otrzymujesz dożywotnią publikację artykułów i linków! (nie krócej niż 2 lata)

Redakcja portalu

BB. Plus Bogusław Bryła
ul. Okrzei 1/10 
11-200 Bartoszyce
NIP: 7431275076